Четверг, 19.03.2026, 22:29
Приветствую Вас Гость | RSS

План-конспекты уроков для студентов и учителе.

Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1105

Каталог статей

Главная » Статьи » Трудовое обучения

Тема: «Токарний верстат для обробки деревини»
 
 
 
Тема: «Токарний верстат для обробки деревини» 
Мета:
Навчальна: сформувати знання про токарний верстат як технологічну машину, будову верстата, правила безпечної роботи на ньому; формувати вміння працювати на токарному верстаті для обробки деревини;
Виховна: виховувати в учнів любов до техніки в процесі вивчення будови верстата, самостійність у роботі, наполегливість, відповідальне відношення до роботи та культуру праці;
Розвиваюча: розвивати технічне мислення, точність і координованість рухів, акуратність у виконанні даного типу робіт.
Обєкт праці: вішалка для рушників
Обладнання, інструменти та матеріали:токарний верстат для обробки деревини СТД-120М , реєр, мейсель, ножівка, лобзик, шліфувальна шкірка, випалювач, різці, дошка 160×210×10 мм, брусок 40×40×210мм креслярське приладдя.
Методичне забезпечення: підручники:  В.М.Мадзигон та ін.. Трудове навчання 7кл. К: Освіта,1996р.- 193с., Б.Н.Терещук та ін.. Трудовое обучение 5 кл. К:Арка,2005г.- 201с., креслення вішалки для рушників,  технічна карта виробу.
Тип уроку: комбінований   
Час: 90хв.
План
1 Організаційна частина                                                                                   3хв
2 Перевірка раніше вивченого матеріалу                                                        5хв       
3 Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної     діяльності                                                                                                           4хв.
4 Викладення нового матеріалу                                                                      15хв.
5 Вступний інструктаж                                                                                    10хв
6 Самостійна практична робота учнів і поточне                                               
інструктування вчителя                                                                                    45хв   7 Заключний інструктаж                                                                                   5хв                                                         
8 Завдання для виконання дома                                                                       3хв.
9 Закінчення уроку, прибирання робочих місць                                             5хв                                                                                                           
Хід уроку.
І Організаційна частина.
Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація і перевірка готовності  учнів до роботи, створення позитивної емоційної атмосфери.
 
ІІ Перевірка раніше вивченого матеріалу.
Методи: фронтальне опитування.
Форми організації навчальної діяльності : фронтальна.
Запитання для фронтального опитування:
1.Назвіть основні елементи шипового з’єднання.
2. Що називають шипом ?
3. Що називають гніздом і првушиною ?
4. Який інструмент застосовують при виготовленні гнізд?
5. Які основні операції операції застосовують при виготовленні шипових з’єднань?
Аналіз, коригування, узагальнення та оцінювання знань, умінь учнів.
 
III Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності
Тема уроку: «Токарний верстат для обробки деревини» 
Мета: познайомитись з токарним верстатом, його будовою і правилами безпечної роботи на ньому, розпочати виготовлення виробу- вішалка для рушників.
Сьогодні на уроці ми будемо знайомитись з токарним верстатом для обробки деревини. В процесі практичної роботи ми з вами  будемо застосовувати знання, які ви всі одержали на попередніх заняттях та в попередніх класах.
   Ця тема є дуже потрібною, адже ви навчитесь працювати на токарному верстаті і у майбутньому зможете виготовляти прекрасні вироби з допомогою операції точіння.
 
ІV Викладення нового матеріалу
Методи: розповідь з елементами пояснення.
Основні поняття: токарний верстат, будова верстата(станина, передня і задня бабки, підручник), реєр, мейсель.
План
1.Загальні відомості
2.Будова верстата
3. Правила безпечної роботи
4. Інструмент для токарних робіт
1.Загальні відомості
Токарні верстати призначені для обробки детелей, що мають форму тіл обертання. Процес обробки характеризується обертальним рухом заготовки.
На сьогоднішньому занятті ми будемо вивчативерстат СТД-120М. Він призначений для обробки заготовок точінням із закріпленням їх у патроні, на планшайбі та інших кріпильних елементах.
2.Будова верстата
Основною частиною токарного деревообробного верстата моделі СТД-120М є станина 6 з направляючими, яка встановлюється на двох опорних лапах 5. На ній розміщені передня 7 і задня 13 бабки, підручник 11 з тримачем. Робочі механізми утворюють зону різання (робочий простір), закриту огородженням з оглядовим екраном 12.
  Опорні лапи 5 станини 6 прикріплені до спеціальної дерев’яної платформи 1, в лівій частині якого знаходиться електромеханічний привід верстата, який складається із електродвигуна 2, закріпленого на валу двухступінчатого шківа, клинопаса і другого клинопаса, закріпленого на шпинделі передньої бабки токарного верстата.
  Зміна швидкості обертання шпинделя виконується перекиданням паса з одного ступеня шківу на інший. Привід верстата закритий запобіжним кожухом, який закривається з допомогою гвинта 3.
   Керування верстатом здійснюється кнопочним блоком 8, розташованим на передній бабці 7; тут же закріплена лампа місцевого освітлення 9.
   Опорою ріжучого інструмента служить підручник 11 з кареткою, з допомогою якої він кріпиться до станини. Каретка з підручником може вільно рухатись вправо і вліво, вперед і назад, а сам підручник- вверх, вниз і повертається навкруги вертикальної осі.струмента служить підручник 11 з кареткою, з допомогою якоїратно застебнуті, волосся підв'
 
 
 
 
 
3 Правила безпечної роботи на токарних верстатах:
1.     Перед тим як установити на верстат деталь, треба її обробити вручну, щоб надати їй потрібної форми.
2.     Деталі, склеєні з кількох частин, потрібно перевірити на міцність.
3.     Працюючи на токарному верстаті, треба стежити за тим, щоб рукави халата були акуратно застебнуті, волосся підв’язане. Для захисту очей від стружки треба надівати окуляри.
4.     Інструмент для токарних робіт
Для чорнового точіння застосовують напівкруглі стамески шириною від 6 до 50 мм (реєр).
Чистове точіння зовнішніх поверхонь, підрізання торців виконують косяком.
 
V Вступний інструктаж
Назва практичної роботи:  Виготовлення вішалки для рушників
 Мета: розпочати роботу над виготовленням вішалки для рушників
Перевірка  правильності  засвоєння  практичних  прийомів  і способів Класу задаються запитання, а відповіді підсумовуються вчителем у правильне визначення.
Запитання до класу:                                                                                      
1.Для чого призначені токарні верстати?
2.Який токарний верстат ми вивчаємо?
3.Назвіть основні складові частини верстата.
4.Перерахуйте основні вимоги безпеки при роботі на токарному верстаті?
Ознайомлення з вимогами Вчитель пояснює, що саме учні мають виготовляти, яким чином це краще організувати, показує основні складові виробу; за якими критеріями він буде оцінюватись і за що буде виставлятись відповідна оцінка.
Пояснення і показ прийомів та способів виконання нових операцій і трудових дій (в робочому темпі, розчленовано у повільному темпі з поясненням всіх дій і рухів, знову в робочому темпі);
Вчитель креслить  на дошці робоче креслення вішалки для рушників. По ходу вступного інструктажу пояснюється кожний пункт процесу виготовлення, пояснюється чому потрібно виготовляти виріб саме в такій послідовності, даються настанови по ходу роботи. Учням пропонується дати відповіді на незрозумілі їм питанням.
Повідомлення вказівок про підготовку до роботи. Вчитель говорить, щодо початку роботи кожен має отримати заготовку, атакож інструмент у залежності від того, хто яку деталь буде виготовляти в першу чергу.
Повідомлення про норми часу і норми виробітку  На виготовлення виробу вам буде відведено 3 уроки, але оцінка буде виставлятись за кожне заняття. За цей  час ви маєте виготовити всі складові деталі, зібрати виріб і прикрасити його різьбою або за допомогою випалювача чи фарб.
 
VІ Самостійна практична робота учнів і поточне                               
інструктування вчителя
     А. Самостійна робота учнів.
1) зміст роботи учнів- виготовлення вішалки для рушників  
2)  форма організації праці учнів -індивідуальна                                                                              
Після закінчення вступного інструктажу учні приступають до розробки технічної карти. Вчитель переміщуючись між рядами контролює роботу учнів і зупиняючись біля окремих дітей, яким щось незрозуміло проводить поточний інструктаж.
 Б. Інструктаж вчителя:
1)форма проведення -індивідуальна
2)зміст цільових обходів робочих місць учнів: 1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи;
2-й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів;
3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю;
3) прийняття і оцінка робіт учнів.
У разі системних помилок у роботі учнів або нерозуміння більшістю конкретного етапу чи роботи по розробці вцілому вчитель зупиняє роботу всіх учнів і проводить поточний інструктаж для всього класу. Потім учні повертаються до розробки технічної карти.
  Після закінчення роботи вчитель проводить заключний інструктаж.
 
VІ Заключний інструктаж
1) підведення підсумків практичної роботи;
2)повідомлення оцінок ;
3)відзначення кращих робіт і їх демонстрація;
4)аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів;
 
VІІІ Завдання для виконання вдома.
Вивчити будову токарного верстата і правила безпечної роботи на ньому, продовжувати роботу над виготовленням вішалки для рушників.
ІX Закінчення уроку, прибирання робочих місць.
Підведення підсумків уроку, аналіз позитивних і негативних моментів у роботі учнів, пояснення шляхів усунення недоліків.
-          Діти сьогодні ми з вами на уроці розглянули  токарний верстат для обробки деревини, познайомились з його будовою і правилами безпечної роботи, почали виготовлення вішалки для рушників, яке продовжимо на наступному занятті;
Приведення в порядок робочих місць.
 
Категория: Трудовое обучения | Добавил: kipa (12.04.2009)
Просмотров: 4707 | Рейтинг: 3.8/5
Всего комментариев: 0

Copyright MyCorp © 2026
Хостинг от uCoz