Статистика
Онлайн всего: 1 Гостей: 1 Пользователей: 0
|
Каталог статей
Тема: Електродвигун та його використання.
План-конспект
уроку з трудового навчання
Клас: 8 клас
Тема:
Електродвигун та його використання.
Мета:
Навчальна:
систематизувати знання про призначення та особливості використання колекторного
електродвигуна, ознайомити з роботою і будовою електродвигуна; сформувати вміння виявляти та усувати дрібні неполадки у роботі електродвигуна;
Виховна:
виховувати творче ставлення до праці, охайність, самостійність, повагу до
професії механік електричного обладнання, вимогливість
до себе;
Розвиваюча:
розвивати координацію рухів рук, спостережливість.
Тип уроку: комбінований.
Час: 90 хвилин.
Дата проведення: 13.10.05
План.
I.
Організаційна частина
2 хв.
II.
Повторення раніше вивченого
матеріалу 25хв.
III.
Вивчення нового матеріалу
10 хв.
IV.
Закріплення нових знань
5 хв.
V.
Вступний інструктаж 10 хв.
VI.
Самостійна практична робота учнів і
інструктаж вчителя. 20 хв.
VII.
Заключний інструктаж.
5 хв.
VIII.
Прибирання робочих місць і
приміщення майстерні черговими. Зхв.
Хід уроку.
Організаційна
частина.
(Привітання
з класом. Перевірка присутніх. Оголошення теми уроку.)
Повторення раніше вивченого матеріалу.
Тематична атестація по розділу “Основи графічної підготовки”
та “Електротехнічні роботи”.
Письмова контрольна робота.
Питання;
І. 1.Яке зображення називають розрізом? Для чого
застосовуються розрізи ?
2.Як можна
змінювати силу притягання електромагніта?
3.Завдання
на картці №1.
ІІ. 1.Які види розрізів ви знаєте ? Як
позначити розріз на кресленні?
2. Де
використовують електромагніт? Наведіть
приклади.
3.Завдання
на картці №2.
ІІІ. 1.Назвіть основні умовні позначення
на кресленні? Для чого їх застосовують?
2. Як можна
змінювати силу притягання електромагніта?
3.
Завдання на картці №3.
Картка №4. Додаткове завдання на вищій бал.
Викладення нового матеріалу та вступний інструктаж.
Методи: бесіда з елементами пояснення, спостереження.
Тема:
(Записано на дошці) Електродвигун та його використання.
Електричні двигуни перетворять
електричну енергію в механічну. Вони широко використовуються в промисловості
(верстати і механізми), на транспорті
(електровози, трамваї, тролейбуси, метро),
у будівництві (піднімальні крани), у сільському

Електродвигун: а — будова електродвигуна; б — умовне позначка електродвигуна на електричних схемах.
господарстві (молотарки й ін.). у побуті (пилососи, пральні і
швейні машини, магнітофони, дитячі іграшки й ін.).
Електродвигун (мал. 85) складається з двох основних частин: статора і ротора.
Статор — нерухома частина електродвигуна. В електродвигуні статором служить електромагніт.
Ротор — обертова частина двигуна.
Він складається з якоря з обмоткою з ізольованого проводу і колектора, що
забезпечує проходження по обмотці електричного струму від джерела. Коли
по обмотці якоря йде електричний струм, ротор під дією електромагніта
обертається. Виводи обмотки якоря з'єднані з колектором.
Сердечник якоря зібраний зі сталевих пластин.
Для охолодження обмоток служить вентилятор, що встановлюється на валові
ротора.
Електродвигуни
мають великі переваги в порівнянні з іншими видами двигунів (паровими,
внутрішнього згоряння): вони екологічно чисті — при роботі не виділяють
шкідливих газів, диму або пари; економічні — для них не потрібний запас палива
і води їх легко установити в будь-якому доступному місці (на стіні, під підлогою
трамвая, тролейбуса, у корпусі магнітофона і т.д.).
Для потреб народного господарства промисловість випускає велику кількість
різноманітних електродвигунів: від мініатюрних, наприклад для іграшок і моделей, до двигунів величезних розмірів — для кораблів, електровозів. Електродвигуни розрізняються не
тільки розмірами, але і призначенням, конструкцією, частотою обертання ротора.
На
електротехнічних підприємствах виготовленням електродвигунів займаються
робітники різних професій. Намотування котушок статора і
ротора, з'єднання окремих їхніх частин здійснюють
електромонтери-обмотники. Збирають електродвигуни
слюсарі-збирачі. Вони повинні володіти навичками виконання не
тільки електромонтажних, але і слюсарних робіт.
ЕЛЕКТРОМОНТЕР ПО РЕМОНТІ Й ОБСЛУГОВУВАННЮ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ
Працює на підприємствах різних галузей народного господарства.
Розбирає, ремонтує, збирає, встановлює і центрує електроустаткування,
електричні машини і електроапарати різних типів і систем. Здійснює
налагодження, ремонт і регулювання схем технологічного устаткування, електричних схем
автоматичних ліній, електричних і
електронних приладів. Обслуговує ультразвукові, електронні, електроімпульсні
установки, пристрої релейного захисту,
автоматичного включення резерву,
схеми на транзисторних і логічних елементах. Перевіряє класи точності
вимірювальних трансформаторів. Виконує роботи по ремонтові, монтажеві і
демонтажеві кабельних ліній.
Повинний знати: електричні
схеми, способи і правила перевірки на точність електричних машин,
електроапаратів, приладів і автоматичних ліній; схеми телекерування й
автоматичного регулювання і способи їх
налагодження; правила обслуговування
ультразвукових, електроімпульсних і
електронних установок; методи комплексних іспитів електромашин,
електроапаратів і приладів; правила складання
електричних схем і іншої технічної документації на електроустаткування в мережі електроживлення; схеми пультів оперативного керування. Професія має 1—6-й
розряди, для 6-го розряду потрібно середня
фахова освіта.
Закріплення
нових знань.
А тепер
дайте відповіді на мої питання.
1. Де застосовуються
електродвигуни?
2. Назвіть основні частини колекторного електродвигуна і розповісти
про їх призначення.
3. У чому
перевага електродвигунів у порівнянні з іншими двигунами?
Самостійна практична робота учнів і поточний інструктаж
вчителя.
1)
форма проведення —
бригадна;
2)
зміст цільових
обходів робочих місць учнів:
Вивчення будови
електричних приладів і електродвигунів. Читання паспортних даних .
демонтажні та складальні роботи. Виявлення простих неполадок. Додаток 1.
Додаток 1
1-й обхід: перевірка правильності організації робочого
місця і початку
роботи;
2-й обхід: перевірка правильності виконання трудових
прийомів, дій,
рухів і якості виробів;
3-й обхід: перевірка правильності
проведення самоконтролю;
4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних
умов і т. д. Постійна
перевірка
виконання учнями правил
безпеки праці і виробничої
санітарії;
3) прийняття і
оцінка робіт учнів.
Заключний інструктаж.
Сьогодні ми з вами ознайомились з колекторним
електродвигуном його будовою та галузями
застосування.
Повідомлення домашнього завдання.
(Записати на дошці домашнє завдання,
при необхідності - з додатковим поясненням)
Прибирання
робочих місць і приміщення майстерні черговими.
Додаток 1
Несправності в електродвигуні і способи їхнього усунення
Несправність
|
Спосіб
усунення
|
Щітки не
торкаються колектора
|
Відрегулювати положення щіток
так, щоб вони були притиснуті до колектора
|
Між щітками
і колектором немає електричного контакту
|
Зачистити щітки і колектор
шліфувальною шкуркою
|
Обрив в
обмотці. Порушення ізоляційного шару в проводі
|
Перевірити
обмотку в допомогою пробника. Замінити обмотку
|
Картка-завдання. Вивчення будови та призначення
колектора і якоря. Обладнання: зібраний якір з набору
електроконструкгора.
Уважно розгляньте зібраний якір і визначте, з яких
частин він зібраний. У кожній
частині визначте деталі та їх елементи,
визначте, з якого металу зроблена кожна деталь та яке її
призначення. Дайте відповіді на такі запитання: 1.Яка деталь є спільною для колектора і якоря?
2.Чому вона зроблена із сталі?
3.Яке її призначення?
4.З яких частин складається якір?
5.Які елементи його основи?
6.Для чого вони
використовуються?
7.Чому під обмоткою в кожному секторі
є ізоляційна прокладка?
8.З яких деталей складається колектор?
9.Чому його основу зроблено з пластмаси?
10.Чому пластинки (сегменти) колектора зроблено з міді?
Уважно розгляньте, як кінці обмотки з'єднано із сегментом.
|
| Категория: Трудовое обучения | Добавил: kipa (12.04.2009)
|
| Просмотров: 10246
| Рейтинг: 3.1/8 |
|
|