Статистика
Онлайн всего: 1 Гостей: 1 Пользователей: 0
|
Каталог статей
Тема: Оздоблення виробів з металу.
Тема: Оздоблення виробів з металу.
Мета: 1) Навчальна:
ознайомити учнів з нікелюванням, цинкуванням, ґрунтовкою, шпаклівкою і
фарбуванням виробів з металу. Ознайомлення з притиранням, пастами притирання, а
так само з наждаковим папером.
2) Розвиваюча: розвивати в дітей поняття
про захист металу від корозії
3) Виховна:
виховувати любов до праці і дбайливе відношення до шкільного майна.
Устаткування: набір хромованих, нікельованих, цинкованих і
пофарбованих виробів. Набір наждакового папера і шліфувальних паст.
Тип уроку: комбінований.
Література:
1. Тхоржевський Д.О. “Методика трудового і
професійного навчання та викладання загально технічних дисциплін” К.: Вища шк.,
1992.-334 с.
2. Бешенков А.К. “Трудове навчання – 8 клас” М.:
Просвещение, 1989.
3. Скакун В.А. “Посібник з навчання слюсарній
справі” М.:Вища школа, 1997.
4. Макиенко Н.И. “Практичні роботи зі слюсарної
справи” М.: Вища школа, 1982.
План уроку
№ п/п
|
Етапи уроку
|
Час, хв.
|
Організаційно-методичні вказівки
|
1
|
Організаційна
частина
|
1-3
|
|
2
|
Оголошення теми
уроку
|
1-2
|
|
3
|
Повторення
вивченого
|
5-7
|
Фронтальне опитування
Робота з картками
|
4
|
Вивчення нового
матеріалу, демонстрація
|
15-20
|
Використання наочності, розповідь
|
5
|
Закріплення нових
знань
|
5-7
|
Фронтальне опитування
|
6
|
Підведення
підсумків уроку
|
3-5
|
|
7
|
Домашнє завдання
|
2-3
|
|
Хід уроку.
1. Організаційна частина.
Перевірка присутніх.
2.
Оголошення
теми уроку - Оздоблення виробів з
металу
3.
Повторення
вивченого матеріалу.
Ø
Що
називається свердлінням?
Ø
Який
інструмент використовують при свердленні отворів?
Ø
З
яких частин складається спіральне свердло?
Ø
Які
свердла крім спіральних ви ще знаєте?
Ø
Для
свердління, яких матеріалів використовують свердла з победітовими
наконечниками?
Ø
Яка
послідовність дій при свердлінні?
Ø
Повторіть
техніку безпеки?
4.
Вивчення
нового матеріалу.
Сьогоднішній урок почнемо з таких питань:
? Що ви розумієте під
обробкою виробів?
? Якими інструментами ми
обробляємо вироби з металу?
Але крім перерахованих вами інструментів,
використовуваних для більш грубої обробки виробів з металу, застосовують і
інші. Це наждакові папери і порошки чи пасти для шліфування.
Шліфуванням – називається процес
одержання гладкої і рівної поверхні (з високою точністю і чистотою поверхні) за
допомогою шліфувального інструмента.
Наждаковий
папір – це є абразивний матеріал нанесений на спеціальну основу. Ця основа може
бути паперова чи матер'яна.
Так само
наждаковий папір класифікується по розміру абразивного матеріалу. Можна
виділити 4 групи:
-
Груба
– номера 6, 5, 4.
-
Середня
– 3, 2.
-
Дрібна
– 1, 0.
-
Оздоблювальна
– 00, 000.
Для шліфування наждаковим папером його
найчастіше кріплять на дерев'яний брусок, для того, що б створити площину
обробки.
Серед притирочних чи шліфувальних паст
найбільше часто використовують пасту Гойя. Яка також буває з різними розмірами
абразивного матеріалу. Її можна відрізнити за кольором. Паста, що має білуватий
колір має самий великий розмір абразивного матеріалу, потім йде зелена паста, а
потім сірувата із самі маленькими частками абразивного матеріалу.
Цю пасту наносять на матеріал, що кріпиться
до плоского бруска й і тільки тоді починають обробляти поверхню.
Велика частина деталей піддається хімічному
впливу навколишнього середовища – повітря, води, пари й ін., через це на їхні
поверхні утворюються оксиди металів (іржа), цей процес окислювання і називають корозією.
Різні метали і сплави мають різну стійкість
проти корозії.
Платина, золото і срібло – метали, що не
піддаються корозії і тому називають їх шляхетними металами.
Високу антикорозійну стійкість мають такі
метали, як хром, нікель, алюміній, цинк і ін.
Такі метали, як залізо і магній, і їхні
сплави, мають погану корозійну стійкість, а метали натрій, калій дуже нестійкі
проти дії корозії і тому в звичайному середовищі вони непридатні для технічних
цілей.
Деталі, виготовлені з конструкційних сталей і
чавуна, вимагають захисту від корозії.
Основними способами захисту металів і сплавів
від корозії є: легування, покриття оксидними плівками, нанесення металевих і
неметалевих покрить.
Захист легуванням полягає в тім, що до складу
сталі чи чавуну в процесі плавлення вводять легуючі елементи: нікель, хром і
ін., що збільшують стійкість сплаву проти корозії. Такий спосіб застосовують при виготовленні нержавіючої сталі, з яким
виготовляють столовий посуд і ін.
Хромування – процес насичення поверхневого шару сталі
хромом для підвищення поверхневої твердості, стійкості проти спрацьовування і
жаростійкості. Таке хромування, здійснюється за допомогою процесу – дифузії.
Азотування
– процес насичення
поверхневого шару сталі азотом при температурі 500-600ºС в аміаку, що
розкладається. Азотують у більшості леговані сталі, у яких міститься хром і
алюміній. Такі поверхні мають високу твердість.
Нікелюванням – називається процес нанесення на поверхню
металу тонкого шару нікелю, що збільшує стійкість від корозії.
Цинкуванням
– називається процес покриття
тонким шаром цинку поверхневого шару матеріалу. (дахове залізо).
Але найбільше часто для захисту від корозії
застосовують фарбування. Фарбуванням – називається процес
нанесення фарби на металевий матеріал.
Перед фарбуванням металу його ґрунтують,
шпаклюють, це роблять для того, що б спочатку вирівняти поверхню, що
фарбується, і забезпечити найкращу поверхню перед фарбуванням, щоб фарба рівно
лягала, та мала однаковий колір і не відпадала.
5. Закріплення нових знань.
Сьогодні на уроці ми познайомилися з
наждаковим папером, пастами для шліфування видами захисту матеріалів від
корозії.
Ø Що таке наждаковий папір?
Ø На якій основі буває абразивний матеріал?
Ø Класифікація наждакового папера по розміру
абразивного матеріалу?
Ø Як правильно користатися пастами і
наждаковими паперами при поліруванні і шліфуванні?
Ø Що ми розуміємо під хіміко-термічною
обробкою?
Ø Що називають хромуванням, нікелюванням,
цинкуванням, азотуванням?
Ø Що таке леговані метали?
Ø Для чого фарбують виріб?
Ø Навіщо ґрунтують і шпаклюють поверхні перед
фарбуванням?
6. Підведення підсумків уроку:
Ø Що нового ви довідалися на сьогоднішньому
уроці?
Ø Яке практичне застосування має дана тема?
7. Домашнє завдання
Вивчити конспект. Знайти додатковий матеріал по даній
темі.
Учитель____________________________
|
Категория: Трудовое обучения | Добавил: kipa (12.04.2009)
|
Просмотров: 5303
| Рейтинг: 3.0/4 |
|
|