Статистика
Онлайн всего: 1 Гостей: 1 Пользователей: 0
|
Каталог статей
Тема: Розмічання деревини
План конспект.
Тема: Розмічання деревини
Мета: 1) вдосконалювати в учнів знання про
процес розмічання, дати основні поняття
про розмічальний інструмент, навчити правильно використовувати цей інструмент;
2)
виховувати естетичний смак, культуру праці;
3) розвивати творчу пізнавальну активність.
Дидактичні матеріали: Зразок технологічної карти,
підручник з трудового навчання 8 клас
Матеріально-технічне
забезпечення: лінійка, олівець, креслярський набір
Об’єкт навчальної чи продуктивної праці: технологічна карта, ескіз,
розмічена заготовка
Тип заняття: комбіноване
План
заняття:
І. Організаційна частина. 3
хв.
ІІ. Повідомлення теми, мети, мотивація
навчальної діяльності учнів. 2 хв.
ІІІ. Перевірка і узагальнення знань з
раніше вивченого матеріалу. 5хв.
ІV. Вивчення нового
учбового матеріалу. 15
хв.
V. Закріплення одержаних знань. 3
хв.
VІ. Вступний інструктаж. 5.
хв.
VІІ. Самостійна практична діяльність учнів і
поточний інструктаж. 45 хв.
VІІІ. Заключний інструктаж. 3
хв.
ІX. Підведення підсумків заняття. 3
хв.
X. Домашнє завдання. 2
хв.
XІ. Прибирання майстерень. 4
хв.
Хід заняття:
І. Добрий день діти, сідайте. На
сьогоднішньому уроці чергові.... Чергові назвіть мені будь-ласка відсутніх.
ІІ. Темою нашого
сьогоднішнього уроку є "Розмічання деревини". На сьогоднішньому уроці
ми повинні вдосконалити наші знання та вміння з розмічання деревини.
Виготовлення кожного виробу починається з його розмічання на заготовці. Тому
кожен з вас повинен засвоїти прийоми розмічання та правильно застосовувати його
на практиці.
ІІІ. А зараз
перевіримо домашнє завдання. Отже дайте мені відповіді на такі питання:
Ø
Які
способи різання ви знаєте?
Ø
Яку
форму має різальний інструмент?
Ø
З
яких основних частин складається різець?
Ø
Назвіть
основні елементи різця.
Ø
В
чому різниця між передньою і задньою гранями?
Ø
Що
називається переднім кутом різця?
Ø
Що
називається кутом різання?
Ø
Для
чого визначають кути різця?
Ø
Які
види різання ви знаєте?
ІV. А зараз перейдемо до вивчення нового матеріалу. Отже відкривайте зошити і
те, що я буду казати вам необхідно буде законспектувати.
Усі столярні вироби виготовляють за
кресленням. Кожна деталь виробу своїми розмірами і формами повинна відповідати
кресленню. За допомогою розмічання переносять на заготовку контурні, осьові і
деякі допоміжні лінії у відповідності з кресленням.
Лінії розмітки (риски) - наносять на
деревину олівцем або вістрям відповідного різального інструменту. Олівець
нахиляють під кутом 400...600 в напрямі руху і
притискають до розмічального інструменту.
Перед розмічанням на заготовці визначають
вимірювальні бази, тобто місця, від яких буде вестись підрахунок.
Під час розмітки застосовують розмічальний
і вимірювальний інструмент.
Вимірювальна лінійка, складаний або
стрічковий метр -
призначені для вимірювання розмірів та розмічання деталей.
Кутники дерев’яні застосовують для розмічання, перевірки
прямих кутів і струганих під прямий кут суміжних поверхонь. У них розрізняють
п’ятку, (колодку) і закріплену в ній під прямим кутом тонку лінійку.
Єрунок є одним з різновидів кутника, тільки його лінійка
встановлена під кутом 450 і 1350 до колодки. Ним
користуються при розмічанні з’єднуваних елементів під кутом 450.
Малка складається з колодки і шарнірно приєднаного до
неї пера. За допомогою малки можна наносити кути довільної величини. На заданий
кут малку встановлюють за зразком, а потім закріплюють її перо гвинтом з гайкою
і переносять на дану величину кута на заготовку.
Рейсмус складається з колодки і двох висувних брусків
(штанг), закріплених клинком. На кінці брусків є металеві штифти, якими й прокреслюють
лінії на деталі.
Щоб нанести риску паралельно базовій
кромці на визначеній відстані, заготовку закріпляють на верстаку і двома руками
переміщують інструмент вздовж заготовки.
Контроциркуль і нутромір призначені для перевірки зовнішніх і
внутрішніх розмірів. Працюють цими інструментами так: ніжки розводять і щільно
притискають до стінок отвору. Знятий розмір переносять на вимірювальну лінійку.
V. А зараз закріпимо цей матеріал. Кілька питань для закріплення нового
матеріалу.
Ø
Які
інструменти відносять до розмічальних?
Ø
Які
до контрольно-вимірювальних?
Ø
Якими
інструментами здійснюється контроль кутів?
VІ. Тепер ми приступаємо до виконання практичної роботи. Роботу ви будете
виконувати за такими етапами:
1.
Розробити
технологічну карту.
2.
Накреслити
ескіз виробу.
3.
Провести
розмічання заготовки.
VІІ. Діти приступають до виконання практичної роботи, а вчитель тим часом
слідкує за виконанням практичної роботи, при цьому особливу увагу приділяє
таким чинникам виконання роботи:
Ø
самостійність
виконання;
Ø
дотримання
організації робочого місця;
Ø
дотримання
правил ТБ;
Ø
за
правильністю користування робочим інструментом
Якщо під час виконання роботи вчитель
помічає недоліки у виконанні роботи, то вчитель повинен провести індивідуальний
інструктаж. Якщо такі помилки зустрічаються у багатьох учнів, вчитель повинен
припинити роботу всього класу і провести поточний інструктаж для всього класу.
Також при необхідності допомагає учням.
VІІІ. Вчитель перевіряє виконану учнями роботу,
виділяє кращі роботи, вказує на недоліки в гірших роботах та коментує їх.
Правильність виконання оцінюється такими критеріями:
Ø охайність;
Ø естетичний вигляд при розробці
технологічної карти;
Ø дотримання розмірів при розмічанні;
Ø економне використання матеріалу.
ІX. Вчитель підводить підсумки уроку і виставляє оцінки за роботу на уроці,
при цьому користуючись такими критеріями виставлення оцінок: самостійність
виконання роботи, виріб, активність на уроці, поведінка, перевірка домашнього
завдання.
X. Домашнє завдання: вивчити § 14 стр. 40-41.
XІ. Прибирання майстерень
|
Категория: Трудовое обучения | Добавил: kipa (12.04.2009)
|
Просмотров: 3265
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|
| | |