Пятница, 03.05.2024, 07:12
Приветствую Вас Гость | RSS

План-конспекты уроков для студентов и учителе.

Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1105

Каталог статей

Главная » Статьи » Воспитательная работа

Тема: “Конституція України – основний закон нашої держави”
 
 
 
 
 
Виховний захід на тему
 
 
“Конституція України – основний закон нашої держави”
 
 
 
студента – практиканта V курсу 2 групи
педагогічно - інженерного факультету
Глухівського державного педагогічного університету
Бабенка Сергія Юрійовича
Виховний захід проводиться в школі І-ІІІ ступенів № 3 м.Глухів в 11-А класі
Мета: 1). Дати уявлення про основні статті Конституції з Розділу ІІ про права, свободи та обв’язки людини та громадянина, в особливості про права та свободи дітей; користуючись текстом обгрунтувати та пояснити дітям їх права та свободи.
          2). Виховувати поважне ставлення до Конституції та дотримання її законів.
          3). Розвивати вміння дотримуватись законів Констиутції та неухильно дотримуватись їх.
Форма проведення: бесіда
Місце проведення: класна кімната
Час порведення: класний час, 7-й урок
 
 
Хід заходу:
Почну я свою розповідь з того, що ви вже повинні були ознайомитись з Конституцією. Ви вже напевне знаєте, що це основний закон нашої держави. В Конституції зібрані всі основні закони нашої держави, яких повинні дотримуватись всі громадяни нашої держави. Оскільки ви теж є громадянами цієї держави, то ви повинні знати і обов’язково дотримуватися цих законів. Одним з розділів є розділ про права та обов’язки людини і громадянина. В цьому розділі зібрані всі закони, що стосуються кожного з нас, а також є кілька статей, що стосуються прав і свобод дитини. Отже я розпочну зачитувати основні статті з Конституції і кожну з них буду пояснювати.
Стаття 21. Усі люди є рівні у своїй гідності і правах. Права і свободи людини є невідчужуваними і непорушними.
- Ця стаття означає те, що всі люди мають однакові права і свободи і ніхто не має права порушувати їх.
Стаття 22.Права і свободи людини, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційцні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
- Вона означає те, що всі права і свободи гарантовані Конституцією не можуть бути скасовані жодним правоохоронним органом, чи будь-якою особистістю. Всі права і свободи охороняються Конституцією.
Стаття 23. Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов’язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток особистості.
- Кожна людина повинна вільно розвиватися сама і не заважати вільному розвитку інших. Також вона повинна виконувати свої обов’язки перед суспільством, щодо вільного розвитку особистості.
Стаття 27. Кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави – захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань.
- Ця стаття говорить про те, що ніхто не має права позбавляти життя інших людей. Життя кожної людини захищається державою і самою людиною.
Стаття 28. Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорсткому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина не може бути піддна медичним, науковим чи іншим дослідам.
Стаття 29. Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканість. Ніхто не може бути заарештований чи триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку встановлених законом.
- Жодна людина не може бути примусова затримана правоохоронними органами, без наявної на те причини.
Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду та віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
- Жодна людина не може бути примусово заставлена сповідати віру, або ж не сповідати її, якщо в неї не має бажання.
Стаття 43. Кожен має право працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їх здоров’я работах забороняється.
- Ніхто не може бути примушений до тієї праці, яка йому не подобається, або ж яку він не може виконувати фізично. Кожна людина має займатися тією роботою, яка йому до душі.
Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава створює умови для ефективного і доступного всіх громадян медичного обслуговування.У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безкоштовно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.
- Кожен громадянин має право на безкоштовне медичне обслуговування, але, якщо його не влаштовують умови лікування, він має право звернутися за платною консультацію і отримати ту допомогу, яка йому більш підходить.
Стаття 51. Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняється державою.
Стаття 52. Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.
Будь-яке насильство над дитиною або її експлуатація переслідується за законом.
Утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. Держава заохочує і підтримує благодійницьку діяльність щодо дітей.
- В даній статті мова йде про те, що всі діти рівні в своїх правах не залежно від будь-яких умов. Всілякі насильства над дитиною переслідуються державою.
Стаття 53. Кожен має право на освіту.
Повна загальна середня освіта є обов’яковою.
Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій і пільг студентам та учням.
Громадяни мають право безплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.
Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою, чи на вивченння рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.
- Кожен має право здобувати освіту, причому середня освіта є обов’язковою, а вища і технічна освіти має здобуватися на конкурсній основі. Тобто кожна людина має право отримати безкоштовну вищу ч технічну освіту, але при цьому вона повинна пройти за конкурсом.
На цьому я завершу свою розповідь. І наприкінці хочу вам сказати. Будьте чесними громадянами вашої держави, дотримуйтесь законів нашої держави, оскільки всі громадяни мають рівні права і свободи. На цьому все до побачення.
 
Категория: Воспитательная работа | Добавил: kipa (12.04.2009)
Просмотров: 10351 | Рейтинг: 3.3/6
Всего комментариев: 0

Copyright MyCorp © 2024
Хостинг от uCoz