Четверг, 02.05.2024, 13:20
Приветствую Вас Гость | RSS

План-конспекты уроков для студентов и учителе.

Реклама
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1105

Каталог статей

Главная » Статьи » Воспитательная работа

Тема: Задоволення і щастя. Як їх досягти
Міністерство освіти і науки України
Глухівський державний педагогічний університет
 
 
Кафедра педагогіки
 
 
 
 
 
 
Виховний захід:
Задоволення і щастя. Як їх досягти
 
 
 
 
 
Підготував студент 5 курсу 2 групи
фізико-технічного факультету
Жереб Д.Г.
 
Груповий керівник:  
Кримова Т.М.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Глухів 2007 р.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Тема:  Задоволення і щастя. Як їх досягти
Мета: 1)Виховна: виховувати любов до людей, ставлення до оточуючих з розумінням, співпереживанням. Виховувати доброту, чесність, порядність.
           2)Навчальна: Разом з учнями спробувати дати своє розуміння таких понять, як сенс життя, щастя, які головні на життєвому шляху молоді, та такими, на які людство намагається знайти відповідь.
3)Розвиваюча: розвивати вміння мислити, вирізняти істинні та хибні цілі в житті, сприймати життя таким, яке воно є насправді, розуміння, що життя, проведене в бездіяльності – змарноване.
Форма проведення: бесіда
Місце проведення: класна кімната 10-А.
Час  проведення: одна година.
 
Етапи підготовки і проведення виховного заходу:
1.     Етап – вибір мети. Мета даного заходу вибрана для того, щоб примусити учнів задуматися про своє майбутнє, про сенс свого життя, про поняття щастя.
2.     Етап – планування виховного заходу. На даному етапі йде підбір наповнення бесіди, виділення основної суті розмови, підбір літератури, висловів, підготовка наочності.
3.     Етап – організація діяльності учнів. Учні раніше були попереджені про проведення заходу.
4.     Етап – проведення заходу. Захід проводиться у формі бесіди протягом якої учні та вихователь висловлюють свої думки, ставлення щодо розуміння людиною причин її існування, сенсу її життя.
5.     Етап – підведення підсумків. Після проведення заходу обговорити захід з вчителем, методистом, і з присутніми студентами з метою вивчення успіхів та невдач.
 
Обладнання. Плакат.
Плакат.
Щастя — це стан нового задоволення життя, по­чуття вищого вдоволення радості.
Словник
 
 
 
 
 
 
 
Щастя і горе - це справа душі. Знай, що людина - сама причина усіх своїх страждань.
Чи знайдеться у світі хоч одна людина, яка б не мріяла про щастя?
Але що таке щастя?
Мова піде про те, що передумови успіху, задоволення і щас­тя закладені в нас самих, а тому навряд чи можна бути щасливим, не докладаючи жодних зусиль.
З цього випливає, що в житті можна планувати і радість.
Щастя, задоволення можна пережити тільки у теперішньому часі. Згадувати минуле щастя чи уявляти майбутнє не означає від­чути справжнє щастя.
Пригадаємо й те, що присутність близьких нам людей посилює відчуття задоволення. Прекрасні хвилини, пережиті разом з близькою нам людиною, вдвічі прекрасніші чи щасливіші. У щасті легко знайти друга, проте в нещасті важко.
Людина ніколи не буває такою нещасною або щасливою, як вона себе запевняє.
Задоволення і щастя - це почуття внутрішнього блаженства, внутрішньої радості і втіхи. Але ж яка різниця між почуттям задоволення і почуттям щастя?
Задоволення - стан, який може тривати довго. Йому властиві гарний настрій, урівноваженість, відсутність труднощів, страху і несприятливих умов. Щастя ж переживається більш інтенсивно, воно сповнює людину радісним почуттям і підносить до вершин блаженства.
Наприклад, уявіть людину, яка під час війни перебуває в концентраційному таборі далеко від рідних, зазнаючи нестерпних моральних і фізичних страждань. Неділя. В'язень уявляє собі, яке то щастя сидіти вдома у колі сім'ї за недільним обідом, і от його мрія здійснюється. Він повернувся додому і відчуває найбільше щастя. Поступово це відчуття стає не таким гострим, переходить у втіху, спокій, тобто в задоволення. Та хіба це означає, що людина втратила почуття щастя? Її п'янке блаженство перейшло в спокійне задоволення тим, що вона знову вільно живе зі своїми рідними на батьківщині.
Або інший приклад. Молода пара познайомилася на відпочинку. Навколишня природа для обох сповнена краси. Сонце, гори, струмки... Кожний день мов свято. Перші ознаки закоханості. Весь час вони проводять разом. За кілька днів відпочинку вони переживають щастя, якого не знали раніше. І воно зростає. Адже їх ставлення одне до одного стає дедалі кращим і досконалішим. Вони наче піднімаються сходами все вище і вище. Кожен новий день прекрасніший від попереднього. Це відповідає нашому визначенню щастя - весь час вони переходять до більш досконалих відносин, продовжуючи зустрічатися. Одружаться, матимуть дітей і разом проживуть життя. І хай навіть це буде прекрасне, ідеальне подружнє життя, але на зміну тому щастю до запаморочення прийде спокійна задоволеність.
Наведемо приклад іншого типу. У подружжя народилася дитина, на яку чекали з радістю. Одного дня дитина небезпечно захворіла, її відвезли до лікарні. Лікарі не залишають батькам надії. Жахливий відчай. Але приречена дитина все-таки одужує. її повернення до життя означає для обох батьків найщасливіші хвилини.
Щастя полягає не в тому, щоб багато мати,
а в тому, щоб задовольнятися малим.
І в минулому чимало людей прагнули збагнути, що таке щастя. Прислухаємось до їх роздумів. Вони допоможуть нам знайти свою відповідь на це запитання.
Англійський філософ 17 століття Джон Локк написав: "У своєму повному вияві щастя є найвищою радістю, а горе - найвищим душевним болем, на які ми здатні".
Німецький автор життєписів славетних людей Еміль Людвіг думав інакше. "Те, що люди називають щастям або нещастям, - писав він, - є лише їх справою... Не небо дарує, а саме людина готує його собі і досягає в собі свого неба. Людина має піклуватися не про те, щоб потрапити на небо, а про те, щоб небо зійшло до неї. Хто не носить його в собі, марно шукатиме його по всьому світу".
На цих словах варто зупинитися. Іноді люди називають щастям або нещастям зовнішні події, які трапляються з ними. Людвіг підкреслює, що тільки від людини залежить, як "сформувати" цей сирий матеріал, тобто що зробити з цих подій. Є події, які, здається, призначені для переживання щасливих почуттів, наприклад, виграш, а інші - для нещастя, як смерть близької людини. Проте дехто не відчуває виграш як внутрішнє щастя або не піддається тяжким ударам долі.
Від нас залежить, як використати можливості, що надає нам життя. Крилата мудрість учить: "Щасливий випадок допоможе тільки тому, хто добре підготовлений до нього".
Уявімо собі двох юнаків з однаковою освітою і кваліфікацією, які прийшли працювати на підприємство. Один з них багато років вивчав іноземні мови, а другий вважав це зайвим. Коли на підприємство приїжджали закордонні замовники, керівництво використовувало добрі знання мов першого з юнаків, запрошувало його на переговори. І коли одного дня виникла потреба послати фахівця із знанням іноземних мов на тимчасову роботу за кордон, перший, незважаючи на молодий вік, був обраний. Чи міг другий вважати, що його колезі пощастило, а йому ні? Адже цією доброю нагодою міг скористатися тільки той, хто був до неї готовий.
Повернемося ще раз до Е.Людвіга: "Не небо дарує щастя, а сама людина готує його собі... Хто не носить його в собі, марно шукатиме його по всьому світу". Це саме підтверджує й французький письменник 18 століття Л.Шамфор: "Щастя - річ не проста, важко знайти його в собі і неможливо знайти його деінде". Отже, щастя ми готуємо самі і воно в нас.
Стародавній філософ сказав: "Щасливий не той, кого інші вважають щасливим, а той, хто сам таким себе вважає". Розвинемо цю думку: хоч би тисячі людей вважали вас щасливим, вирішальне значення має лиш те, чи відчуваєте себе щасливим ви самі. Тому багато людей помиляються, коли заздрять іншим, гадаючи, що вони щасливі. Здається, має рацію німецький письменник кінця минулого початку нинішнього століття Рудольф Пресберх: "Щастя - це слово, яким ми позначаємо те, чого досягли інші".
"Щастя і нещастя приходять з нашої вини", - вважав китайський філософ Мен Цзи. Чи багато знайдеться охочих повірити в це твердження? Однак усе свідчить, що воно у більшості випадків справедливе. Хоча ми називаємо щастям приємні, а горем неприємні події людського життя, та в дійсності людина є творцем свого щастя. Звичайно, це не стосується, скажімо, смерті близької людини, тілесних ушкоджень або інших подібних подій. Але каліцтво, викликане необережною їздою на мотоциклі чи автомобілі, - це нещастя, в якому винна сама людина. Коли люди нарікають на життя, то це майже завжди тому, що вони ж вимагали від нього неможливого.
І останніми наведемо слова Халіфа Абдельрамаха: "Я владарював п'ятдесят років у мирі й перемогах, оточений любов'ю підданих, страхом ворогів і повагою своїх союзників. Маючи все це, я ретельно підрахував дні чистого і повного щастя, подаровані мені долею, - цих днів було чотирнадцять".
Отже, багато людей, які замислювалися над щастям, дійшли до висновку, що воно не існує незалежно від нас, а передумови задоволення і щастя лежать у нас самих, у наших зусиллях розвинути свою особистість.
Зрозумівши, що без власних зусиль не можна досягти ні успіхів, ні задоволення та щастя, ми зробимо перший крок до здійснення наших прагнень. Той, хто не усвідомлює цього, все життя чекатиме хвилини, коли доля подарує йому щастя, замість того, щоб зосередити всі зусилля на досягненні якоїсь реальної мети і досягти її.
Деякі люди люблять "бачити сни з відкритими очима". Вони уявляють собі, як було б добре виграти сто тисяч або стати великим актором, письменником чи винахідником.
Ці "сни з відкритими очима", якщо вони не пов'язані з роздумами про те, як здійснити свою мрію, є незаперечним свідченням того, що молода людина не здатна нічого досягти.
Можна уявити себе, наприклад, видатним ученим або винахідником, але треба водночас думати, як одержати освіту, як вивчити іноземні мови, щоб удосконалюватися в обраній спеціальності. Звичайно, самі лише уявлення без відповідних дій ні на крок не наближають до здійснення мрії. Не обманюйте себе! Без зусиль людина нічого не досягне. Чим вища поставлена мета, тим більших зусиль і самообмеження коштуватиме її досягнення.
З другого боку, навчаючись, ви можете дозволити собі такі мрії. Вони будуть стимулом, який допоможе витримати важке і тривале навчання. Уявлення досягнутої мети сприяє подоланню всіх перешкод. І той, хто має великий талант співака чи скрипаля, ніколи не стане артистом, якщо не присвятить багато годин щоденним вправам зі співу чи грі на скрипці. Добре роблять люди, які аналізують свої вчинки. Чому в одному випадку виграли, а в другому - програли. Шукають свої помилки, щоб уникнути їх в майбутньому. Адже не та розумна людина, що не робить помилок, а та, що не повторює раніше зроблених помилок.
 
Ми плануємо багато чого в житті - роботу, навчання, читання. Можна було б планувати і радість. Не варто скаржитись, що в житті немає нічого прекрасного, не зробивши нічого для того, щоб воно стало веселішим. Скажімо конкретніше. Не витрачайте свого вільного часу на буденні справи, а плануйте відпочинок. Наприклад, у вас є гарні знайомі, з якими приємно кудись піти або яких ви любите запрошувати до себе. Зустрічайтесь з ними хоча б раз на місяць. Зробіть регулярними вилазки до лісу, на природу. Вмійте щось хороше сказати іншій людині. Дайте зрозуміти старшим, що вони мудрі і знають життя, молодшим - що вони тямущі. Така поведінка додасть радості вам і тим, що оточують вас. Ви відчуєте, що світ не сірий. Гарний настрій допоможе вам сприймати все у кращому вигляді. Таким чином, ви побачите, що все залежить від настрою, який ви створююте самі собі.
Ніхто з нас не застрахований від тяжких ударів долі. Найкращою підтримкою у таких випадках є хороша атмосфера у сім'ї, добрі стосунки з друзями. Підтримка близьких допомагає долати кризи, що не під силу самотній людині. Про це варто пам'ятати тому, хто прагне покладатися тільки на себе і нехтує стосунками з іншими людьми.
Поділена біда - півбіди, поділена радість - подвійна радість.
Без сумніву, сміх - один з методів позбавлення похмурих думок і поганого настрою.
Найкращими ліками від негативних емоцій служать емоції позитивні. Мудреці говорять так: "Сміх і посмішка - це ворота, через які в людину може проникнути багато хорошого". "Найбільш змарнований той день, протягом якого ми не засміялися".
Не потрібно сумувати за розбитою тарілкою або дорікати за це іншому. Всі дрібниці життя необхідно сприймати жартуючи. Сильні негативні емоції можна зняти, розслабивши м'язи. Це саме рекомендується робити проти хвилювання перед виступом. Якщо ми сядемо в крісло так, що жоден м'яз не буде напружений, хвилювання справді зникає.
Інший засіб від роздратування та злості - інтенсивне фізичне напруження. Рубати дрова, мити підлогу - це також знімає збудження та напруження. Якщо у вас тяжко на душі, розпочинайте робити найважчу роботу або пройдіть швидко 2-3 кілометри. Наші інтенсивні дії пов'язані з активною дією моторного центру і вимикання того, де гніздяться наші турботи, пригніченість і тривога. Швидкий рух посилює кровообіг, поглиблюється дихання, що сприяє покращанню настрою.
Необхідно зосереджувати свої зусилля на справах, які нас непокоять, вирішити їх або підготувати себе на випадок невдачі. Більше вчитися на своїх успіхах, ніж на невдачах!
Коли вас опановують негативні емоції, треба примусити себе згадати приємні речі. Стреси є причиною більшості хвороб. Не дозволяйте хвилюванню перейти у негативні емоції. Життєрадісні люди швидше видужують тільки тому, що вони принципові, оптимісти і вірять у швидке одужання.
Цілеспрямовано і систематично вчіться позитивному мисленню. Не допускайте, щоб вами оволоділи неприємні думки, підкріплюйте свої зусилля різними засобами. Одним з них можуть бути музичні прослуховування.
Якщо ви не можете позбутись похмурих думок, розглядайте красиві речі навколо себе (кущ квітів, гарну книгу, фотографії). Деякі люди вибирають для перегляду кінофільми, спектаклі, програми телебачення.
Не дозволяйте собі мати похмурий вигляд. Тому для відпочинку старанно підбирайте програму і товариство, з яким спілкуєтесь. Вам необхідне позитивне оточення.
Ще раз наголошую, що не самі люди і речі, а наші думки про них викликають наше щастя і горе. Якщо ми не можемо змінити людей і події, то можемо змінити своє ставлення до них.
Щастя - це справа одного моменту. Більшість людей допускають помилку, чекаючи щастя у майбутньому. У таких людей щастя постійно втікає у майбутнє.
Адже виникають усе нові й нові проблеми, то ж щастя відкладають все далі й далі, може й до пенсії. А коли людина вийде на пенсію, то раптом з'ясує, що життя минуло, не давши втіхи.
Почуття задоволення - духовна звичка. Тільки від вас залежить , чи будете ви постійно роздратовані, озлоблені, чи цікавитиметесь приємними речами і підтримуватимете у себе оптимістичний настрій.
Люди майже щодня думають про неприємні речі, турбуються, тривожаться і рідко згадують про те, що їм вдалося, що хорошого приніс їм цей день. Де вже там думати про щастя. Поміркуйте про це. Мабуть, варто щодня хоча б кілька хвилин думати про те, що все добре, ви і ваша сім'я здорові, діти успішно вчаться, ви живете у злагоді з сім'єю, що сьогодні вам вдалося зробити якісь справи.
Психологи стверджують якщо ви відчуваєте щось приємне або думаєте про нього, то думки про неприємне відійдуть на другий план. Найнещасніший з усіх людей той, що постійно думає про свої кривди, нещастя й удари долі. Подумайте, чи не властива вам ця помилка - тягнути за собою сумне минуле замість того, щоб жити сьогоднішнім днем і радіти навіть дрібницям.
Це велика мудрість - уміти радіти дрібницям.
Не треба очікувати на зустріч з великим щастям. Варто радіти сонцю, відвідинам театру, хорошому фільму або передачі.
Не бути щасливим тому, хто чекає "великого щастя", все щастя складається з дрібниць, а головне - з уміння бути щасливим.
Не досягнути успіху й тому, хто "велике щастя" вимірює сумою грошей. Адже він ніколи не зможе сказати: "Досить, мені цього вистачить". Таку людину обмине пташиний спів, радість за малюка, усмішка людини, вона ніколи не буде щасливою, при будь-якій сумі грошей.
 
ВИСНОВКИ
1.Щастя і горе приходять здебільшого «з нашої власної вини» .
2. Одне з джерел щастя і задоволення в житті - жити і працювати для інших.
3. Плануйте в житті і радість.
4. Умійте радіти дрібницям і бачити в людях хороше.
5.Навчіться управляти настроєм і розвіювати похмурі думки.
Категория: Воспитательная работа | Добавил: kipa (12.04.2009)
Просмотров: 2867 | Рейтинг: 4.2/4
Всего комментариев: 0

Copyright MyCorp © 2024
Хостинг от uCoz